Головна || Новини || Гості || Фотогалерея || Бібліографія || Архіви || Критика

АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОГО ПРОЕКТУ

ПРО створення АУП

Ідея створення нової письменницької організації, заснованої на відмінних від СПУ принципах творчої і організаційної роботи, виникла під час проведення ІІ з’їзду СПУ. Той з’їзд «відзначився» зміненим у маніпуляційний спосіб Статутом та третім ( зрештою, позастатутним) терміном Юрія Мушкетика на посаді Голови СПУ. Крім того, опозиційно налаштованим письменникам просто не було надано можливості виступити.

У висліді – кілька літераторів на знак протесту вийшли зі складу СПУ.

Наступного дня у приміщенні редакції часопису «Сучасність» на вул. Золотоворітській, 6 Юрій Андрухович, Ігор Римарук і Тарас Федюк заснували оргкомітет зі створення нової письменницької організації, яку – по довгих дискусіях – було іменовано Асоціацією українських письменників.

Ось оригінальний текст тієї заяви:

ЗАЯВА ОРГКОМІТЕТУ АУП

ІІ з’їзд СПУ потвердив укотре незмінність режисури, виробленої в старі добрі часи. Наглі зміни в Статуті, маніпуляції записних ляльководів, підміна продуктивних ідей велемовною риторикою та принизливим прохацтвом, а головне – нездатність до конструктивного діалогу та бажаного нами порозуміння спричинили цю заяву.

Не прагнучи конфронтації, не маючи ніяких майнових претензій до СПУ, не порушуючи єдности в її монолітних лавах ( позаяк далі в них не прошкуємо), заявляємо про наші подальші плани:

Створення Асоціації українських письменників, відкритої для співпраці з усіма творчими об’єднаннями ( в тому числі й із СПУ), - Асоціації, яка б насправді, а не на словах, дбала про свободу слова та повагу до творчої особистости, про високий суспільний статус літератури, про якісні зміни у видавничій справі, про юридичний захист авторських прав.

Ми впевнені у великих можливостях української літератури. Ми хочемо, щоб вини реалізувалися.

До цієї заяви згодом приєдналась низка відомих українських письменників.

Відтоді почалась велика організаційна робота з підготовки Установчих зборів АУП.

Вони відбулись 6 березня 1997-го року у приміщенні Києво-Могилянської академії. У цьому заході брали участь близько 150-ти письменників з 16 областей України та з міста Києва. Після загальної дискусії було прийнято Статут та обрано керівні органи Асоціації. Президентом АУП став Юрій Покальчук, віце-президентами - Юрій Андрухович, Володимир Моренець, Ігор Римарук і Тарас Федюк.

7 березня відбувся великий літературно-мистецький вечір, на якому, окрім двох десятків членів Асоціації, виступили музичні гурти зі Львова «Плач Єремії» та «Мертвий півень». Зала в Києво-могилянській Академії на 800 місць була переповнена.

Згодом великі літературно-мистецькі фестивалі відбулись у Львові, Харкові, Івано-Франківську, фестиваль «Південний хрест» в Одесі.

Протягом наступних років Асоціацією було здійснено десятки фестивальних і сотні презентаційних акцій; засновано кілька медійних проектів; у співпраці з різними українськими видавництвами втілено в життя понад двісті книжкових проектів.

У різний час Президентами АУП обирались Юрій Покальчук ( одна каденція) Тарас Федюк (чотири каденції в різному часі), Ігор Римарук (дві каденції поспіль), Віктор Шило ( дві каденції поспіль).

У 2003 році громадська організація «Асоціація українських письменників» була затверджена Міністерством юстиції у статусі Творчої спілки.

На сьогодні Творча спілка « Асоціація українських письменників» налічує 194 члени у всіх областях України.

Принципи роботи Асоціації залишились сталими. АУП не є годівницею, АУП надає своїм членам можливості і підтримку для здійснення своїх проектів, покликаних активізувати літературний процес в Україні.

Нашi автори

Віка БРОВАРНА

поетеса

Віктор РИБАЧУК

письменник

Тарас ФЕДЮК

поет

Ігор ШУРОВ

поет